Ndërlidhjet

TEHERAN


Së paku 4 persona u vranë dhe mbi 100 u plagosën nga shpërthimet në Iranin jug-perëndimor. Tre grupe separatiste arabe morën përgjegjësinë për sulmet, por zyrtarët iranianë fajësojnë ekstremistët të cilët kanë lidhje me qeveritë e huaja.
XS
SM
MD
LG