Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shirat e rrëmbyeshëm dhe stuhitë ndërprenë operacionet e ndihmës për rajonet e goditura nga tërmeti, në Pakistan. Dje, 6 ushtarë pakistanezë vdiqën, nga rrëzimi i aeroplani ushtarak gjatë dërgimit të ndihmave në Kashmir. Sipas zyrtarëve, rreth 38.000 persona humbën jetën nga tërmeti në Pakistan.
XS
SM
MD
LG