Ndërlidhjet

NJU DELHI


Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Ivanov tha se Rusia është e gatshme t'i jap Indisë teknologjinë më të re të armëve. Agjencitë indiane të lajmeve citojnë ministrin të ketë thënë se deri në fund të vitit pritet nënshkrimi i marrëveshjes për këtë çështje. Ivanov ndodhet në Indi për të mbikëqyr stërvitjet e përbashkëta ushtarake të Rusisë dhe Indisë.
XS
SM
MD
LG