Ndërlidhjet

KHOST


Së paku 5.000 afganë protestuan në Afganistanin lindor kundër vrasjes së një kleriku islamik pro qeveritar. Mulla Mohammad Khan u vra të premten në shpërthimin e një bombe dhe besohet se përgjegjës janë talebanët. Presidenti Hamid Karzai tha se vrasja ishte "sulm ndaj fesë islame".
XS
SM
MD
LG