Ndërlidhjet

BAGDAD


Kushtetuta irakiane duket se ka marrë mbështetjen e shumicës së zgjedhësve irakianë në referendumin që u zhvillua dje, derisa ka qenë dhe një numër më i madh votuesish pro kushtetutës, se ç'është pritur, në mesin e arabëve sunitë. Shefja e diplomacisë amerikane në një deklarim për mediat tha se pjesëmarrja 65% në votimet për referendumin është "lajm i keq" për kryengritësit në Irak.
XS
SM
MD
LG