Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë një nga drejtuesit e grupeve militante palestineze gjatë përleshjeve në Bregun Perëndimor.
Në një tjetër incident palestinezë të armatosur vranë tre izraelitë dhe plagosën pesë të tjerë në dy vendbanime hebreje në Bregun Perëndimor. Askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG