Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i Jashtëm i Iranit tha se referendumi për kushtetutën në Irak paraqet unitet kombëtar.
Monoucher Mottaki tha se referendumi është një "hap i rëndësishëm që e përcakton të ardhmen e Irakut".
Në deklaratën e lëshuar, shefi i diplomacisë iraniane gjithashtu e shpreh mbështetjen e plotë të Teheranit për irakianët dhe qeverinë e zgjedhur të tyre.
XS
SM
MD
LG