Ndërlidhjet

ANKARA


Dy tërmete brenda një ore e tronditën sot pjesën perëndimore të Turqisë, duke shkaktuar panik në mesin e popullatës dhe plagosjen e 6 njerëzve.
Agjencia Anatolia raportoi se dridhjet e tokës me fuqi 5.7 dhe 5.9 të shkallës së Rihterit nën Detin Egje, u ndjenë në disa qytete bregdetare turke dhe në ujdhesat e afërta të Greqisë.
XS
SM
MD
LG