Ndërlidhjet

PEKIN


Kreu i Agjencisë kineze të Hapësirës tha se kthimi i suksesshëm i dy astronautëve nga gjithësia tregon se Kina e ka vendin pranë vendeve më të përparuara në botë në fushën e shkencës dhe teknologjisë.
Tang Xainming tha se fluturimi i dytë kinez në gjithësi, dëshmon se Kina e ka "përvehtësuar palcën e teknologjisë" së nevojshme për fluturimin e anijeve kozmike me ekuipazh.
XS
SM
MD
LG