Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian mbajtën takim urgjent për të diskutuar për rrezikun nga gripi i shpezëve. Sekretari i Jashtëm britanik Jack Straw tha se po bëhen përpjekje të mëdha për të luftuar virusin.
"Përpjekje të shumta po bëhen në dhënien e këshillave dhe mbështetjes për Greqinë, Rumaninë, Turqinë dhe Rusinë dhe vendet tjera" tha Straw duke shtuar se Bashkimi Evropian duhet të sigurojë publikun se është i gatshëm të përballet me këtë sëmundje.
XS
SM
MD
LG