Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Kosovës Bajram Kosumi zhvilloi një darkë jo zyrtare në Saraj të Shkupit me homologun e tij të Maqedonisë Vlado Buçkovski. Sipas informacioneve nga kabineti i Buçkovskit temë diskutimi ishin përcaktimi i vijës kufitare Kosovë-Maqedoni dhe pozicioni i Shkupit zyrtar lidhur me të ardhmen e Kosovës, në prag të fillimit të bisedimeve për statusin.
XS
SM
MD
LG