Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Bullgarisë Georgi Parvanov i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare që ta shikojë me kujdes mundësinë e pavarësimit të Kosovës, pasi kjo do të destabilizonte më tej rajonin.
"Duhet të kemi parasysh efektet dhe pasojat që pavarësia mund të ketë në forcat e pavarura në Serbi dhe në shtetet fqinje", tha Parvanov në Qendrën për Studime Ndërkombëtare dhe Strategjike, pas takimit me presidentin George Bush, në Uashington.
XS
SM
MD
LG