Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice diskutoi sot me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Kofi Annan për gjendjen në Siri, Iran dhe Irak. Zëdhënësi i OKB-së Stephane Dujarric tha se takimi ishte paraparë të jetë privat. Sipas tij, Rice dhe Annan shkëmbyen informacione edhe rreth vizitave të fundit, që kanë pasur në disa qytete evropiane.
XS
SM
MD
LG