Ndërlidhjet

PEKIN


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumseld arriti sot në Kinë në vizitën e tij të parë në këtë vend prej se e mori postin e shefit të Pentagonit para pesë vitesh. Kjo vizitë po bëhet në periudhën e shqetësimeve gjithnjë e më të mëdha të Shteteve të Bashkuara lidhur me rritjen e vazhdueshme të kapaciteteve ushtarake kineze. Pritet që gjatë kësaj vizite, zoti Ramsfeld do të takohet me presidentin kinez, Hu Jintao dhe ministrin e mbrojtjes, Cao Gangchuan
XS
SM
MD
LG