Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian tha se nuk janë konfirmuar ende rastet e dyshuara për grip të shpezëve në Greqi. Zëdhënësi për çështje shëndetësore Philip Tod tha se ka dyshime për grip të shpezëve edhe në Maqedoni dhe mostrat do të testohen në Britaninë e Madhe.
"Komisioni Evropian në të njëjtën kohë po përgatitet për zgjerimin e vendimit për ndalimin e importit të shpezëve edhe nga Siberia, varësisht nga evoluimi i sëmundjes në Rusi" tha Tod.
XS
SM
MD
LG