Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Irak filloi sot dhe pastaj u shtye deri më 28 nëntor, gjyqi ndaj presidentit të përmbysur Saddam Hussein, i cili akuzohet për krime kundër njerëzimit. Më herët Hussein tha se nuk e njeh autoritetin e këtij gjyqi.
"Nuk i përgjigjem të ashtuquajturit gjyq, megjithë respektin për secilin nga ju" tha Hussein.
Ndërkohë, 19 persona u vranë nga sulmet e kryengritësve sot në Irak.
XS
SM
MD
LG