Ndërlidhjet

PRISHTINË


Parlamenti Evropian mund ta mbështesë pavarësinë e Kosovës, pasi shumë anëtarë të tij e njohin mirë situatën në Kosovë, ka thënë sot në Prishtinë, anëtari i Parlamentit Evropian Bart Staes, i cili tha se po përgatiste një rezolutë për pavarësinë e plotë të Kosovës. Nuk mund të ketë pavarësi të kushtëzuar për Kosovën, pasi një vend mund të jetë i pavarur ose të mos jetë i tillë, shtoi Bart Staes.
Ai ka takuar sot kryeministrin Kosumi dhe kryeparlamentarin Nexhat Daci.
XS
SM
MD
LG