Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, dhe udhëheqësi palestinez Mahmud Abbas, takohen sot në Shtëpinë e Bardhë ku do bisedojnë për çuarjen përpara të proçesit të paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve.
Bush do kërkojë nga Abbas të bëjë më shumë përpjekje për t'i dhënë fund sulmeve kundër Izraelit dhe të luftojë korrupsionin.
XS
SM
MD
LG