Ndërlidhjet

MAJAMI


Mijëra njerëz, banorë dhe turistë të Kubës, Meksikës Floridës dhe Karaibeve janë larguar nga zona bregdetare për të mënjanuar një katastrofë të mundshme nga uragani Vilma.
Shpejtësia e erës si pasojë e këtij uragani arrin në 250 km në orë.
XS
SM
MD
LG