Ndërlidhjet

HAGË


Kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës, Carla del Ponte, ka apeluar dhe zyrtarisht vendimin e Gjykatës për më shumë të drejta për ish kryeministrin Ramush Haradinaj, i cili është liruar me kusht. Në apelin e bërë nga Del Ponte mes të tjerash thuhet se "i është dhënë shumë peshë qasjes së UNMIK-ut dhe shumë pak vend shqetësimeve të dëshmitarëve dhe viktimave".
XS
SM
MD
LG