Ndërlidhjet

GJENEVË


Eurokomisioneri për zgjerimin, Oli Rehn, ka bërë të ditur se Bosnja duhet të bëjë ndryshime në kushtetutë nëse dëshiron t'i bashkangjitet Bashkimit Evropian.
"Është koha që politikanët në Bosnjë ta kthejnë vendin në një vend të qëndrueshëm dhe të gatshëm për të bërë përparimin e nevojshëm për integrimin evropian", tha Rehn.
XS
SM
MD
LG