Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kreu i ekipit hetimor të Kombeve të Bashkuara për vrasjen e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri, i ka dorëzuar Kofi Annanit raportin rreth këtij rasti. Annan nuk ka bërë komente, por rekomandimet e tij do t'ia paraqesë Këshillit të Sigurimit.
Vrasja e ish kryeministrit Hariri shkaktoi protesta dhe çoi në largimin e trupave siriane nga Libani.
XS
SM
MD
LG