Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO vendosi sot të dërgojë 1.000 trupa, helikopterë dhe ndihma të tjera për të ndihmuar të mbijetuarit e tërmetit në Pakistan.
"NATO tani ka vendosur të zhvillojë operacionin më të madh strategjik ajëror për ofrimin e ndihmave në Pakistan. Ky është aksioni i parë i tillë në historinë e NATO-s" tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer.
Zyrtarët e Pakistanit thanë sot se numri i viktimave ka arritur në 51.300.
XS
SM
MD
LG