Ndërlidhjet

BUDAPEST


Ministri i Shëndetësisë i Hungarisë tha se ky vend ka testuar tek njerëzit vaksinën kundër gripit të shpezëve. "Vaksina është 100 përqind efikase" tha ministri Racz, sipas të cilit Britania e Madhe, Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shfaqur interesim për vaksinën.
XS
SM
MD
LG