Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Serbia nuk do të pranojë kurrë Kosovën e pavarur dhe ndonjë vendim të tillë do ta konsiderojë shkelje të ligjit ndërkombëtar" tha kryeministri i Serbisë Voisllav Koshtunica, duke shtuar se "është plotësisht e qartë se Serbia nuk do të pranojë kurrë një shkelje të tillë". Këto komente ai i bëri për agjencinë e lajmeve Beta, derisa përgatitet që të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të hënën, ku do të diskutohet për Kosovën.
XS
SM
MD
LG