Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët në Irak filluan me zbatimin e masave, që synojnë shtimin e sigurisë për avokatët mbrojtës në procesin ndaj Saddam Husseinit. Vendimi është marrë pas rrëmbimit dhe vrasjes së njërit nga avokatët. Ndërkohë, kryeministri irakian Ibrahim al-Jaafari e hodhi poshtë mundësinë për transferimin e ish diktatorit Saddam Hussein nga Iraku, duke thënë se kjo është çështje e Irakut.
XS
SM
MD
LG