Ndërlidhjet

MUZAFERABAD


Turqia dhe Arabia Saudite së bashku u zotuan të japin mbi 280 milionë dollarë ndihma humanitare për viktimat e tërmetit në Pakistan. Ndërkohë, NATO-ja u dakordua të dërgojë mbi 1.000 inxhinierë, mjekë dhe trupa tjera të ushtrisë në zonat e goditura nga tërmeti.
XS
SM
MD
LG