Ndërlidhjet

KANKUN


Uragani Vilma filloi të dobësohet, derisa goditi brigjet e Karaibeve në Meksikë. Qendra Kombëtare amerikane për uraganet tha se Vilma, tani është stuhi e kategorisë së 3-të. Zyrtarët në Meksikë thanë se është ende heret për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga shtërngatat dhe erërat me shpejtësi rreth 200 km/h.
XS
SM
MD
LG