Ndërlidhjet

NJU DELHI


India njoftoi se Pakistani i ka propozuar që të hap 5 pika kufitare në Kashmir, për të lehtësuar shpërndarjen e ndihmave në rajonin e goditur nga tërmeti. Përmes një deklarate Ministria e Jashtme e Indisë, tha se propozimi do të shqyrtohet me "kujdes dhe shpejtë".
Po sot, një helikopter rus që barte ndihma për të mbijetuarit u rrëzua dhe mendohet se 5 anëtarët e ekuipazhit kanë vdekur.
Mbi 51.000 persona humbën jetën nga tërmeti i 8 tetorit, kurse miliona të tjerë ngelën pa strehë.
XS
SM
MD
LG