Ndërlidhjet

ZAGREB


Autoritetet kroate mbytën mijëra shpezë dhe dezinfektuan hapësirat afër parkut kombëtar, ku u gjetën 6 mjellmat e ngordhura nga gripi i shpezëve. Mostrat e shpezëve të ngodhura u dërguan për testime në Britani. Po sot, Italia vendosi të shtojë masat kundër gripit të shpezëve, duke testuar shpezët shtegtarë në territorin e saj.
XS
SM
MD
LG