Ndërlidhjet

FRANKFURT


Shkrimtari turk Orhan Pamuk, bëri thirrje për liri të mendimit dhe respektim të drejtave të njeriut në Turqi. Në panairin e librit në Frankfurt, ai tha se Turqia e ka vendin në Bashkimin Evropian, mirëpo për të arritur atje duhet të përmirësojë gjendjen e të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG