Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një objekt është kapluar nga zjarri në selinë qendrore të KFOR-it në Prishtinë, gjatës natës së kaluar. Shefi për informim i KFOR-it Pio Sabeta, tha se nuk ka të lënduar, por zjarri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në objektin, i cili po rinovohej.
Sabeta tha se njësitet e zjarrfikësve të KFOR-it kanë intervenuar dhe kanë lokalizuar menjëherë zjarrin. Shkaku i zjarrit nuk dihet, kurse KFOR-i ka filluar hetimet.
XS
SM
MD
LG