Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në Poloni mbahet sot rrethi i dytë i votimeve për presidentin e ardhshëm. Kandidatë janë Donald Tusk dhe Lech Laczynski, të cilët fituan shumicën me 9 tetor. Të dy janë kandidatë të qendrës së djathtë, por analistët thonë se Tusk ka program më liberal ekonomik.
XS
SM
MD
LG