Ndërlidhjet

BEIRUT


Një anëtar i grupit radikal islamist, që kishte lidhje me Sirinë, është arrestuar në Liban, thanë zyrtarët libanezë dhe BBC. Mahmoud Abdel – Al raportohet se i kishte telefonuar presidentit të Libanit Emile Lahoud para vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri.
Ky është arrestimi i parë pas pubilikimit të raportit të hetuesve të OKB-së, sipas të cilëve Siria dhe zyrtarë të lartë të Libanit ishin të përfshirë në vrasjen e Haririt.
Siria i ka mohuar këto akuza.
XS
SM
MD
LG