Ndërlidhjet

KANKUN


3 persona kanë vdekur nga uragani Vilma që dje goditi brigjet e Meksikës. Nuk ka ende të dhëna për dëmet materiale. Stuhia me erërat rreth 160 km/h pritet të godas edhe Floridën dhe atje ka filluar evakuimi.
Aktualisht Vilma është stuhi e shkallës së dytë, por ekspertët thonë se uragani mund të fitojë në fuqi.
XS
SM
MD
LG