Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk ka bllokuar importin e mallrave nga vendet që kanë votuar pro rezolutës së Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, e cila ishte kritike ndaj programeve bërthamore të Teheranit.
Britania e Madhe dhe Koreja e Jugut kanë bërë të ditur se eksportet e tyre janë bllokuar në kufirin iranian.
XS
SM
MD
LG