Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një dëshmitar kyç në gjyqin e Sadam Huseinit ka dëshmuar para Gjykatës së posaçme irakiane. Dëshmitari Vadah Ismail al Sheik, i cili gjendet në spital për shkak se është i sëmurë nga kanceri, ka qenë drejtues i hetuesisë së shërbimit irakian të kundërzbulimit, Mukbarat, gjatë kohës së masakrës kundër shiitëve në vitin 1982.
Lidhur me zhvillimet e sigurisë nga një sulm vetvrasës në Bagdad humbën jetën dy policë dhe u plagosën tre policë të tjerë e dy civilë.
XS
SM
MD
LG