Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian do të paralajmërojë Rumaninë dhe Bullgarinë se hyrja e tyre në Bashkimin Evropian mund të shtyhet për një vit, nëse ato nuk shpejtojnë me reformat. Projekt raporti i BE-së, që do të publikohet nesër, thotë se anëtarësimi do të shtyhet nëse këto vende ndalin korrupcionin dhe nuk forcojnë sistemet juridike dhe administrative.
XS
SM
MD
LG