Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe të Iranit diskutuan në Moskë rreth krizës për programet bërthamore të Teheranit. Sergei Lavrov shprehi kënaqësinë për zhvillimin intensiv të dialogut ndërmjet dy vendeve për këtë çështje.
Shtetet e Bashkuara dhe disa vende të tjera e akuzojnë Iranin se po përdorë programet për zhvillimin e armëve atomike. Teherani thotë se është i interesuar vetëm për prodhimin e energjisë.
XS
SM
MD
LG