Ndërlidhjet

RIAD


Liderët myslimanë do të mblidhen gjatë dhjetorit, në qytetin e shenjtë të Mekës, për të diskutuar rreth përçarjeve ndërmjet kombeve islamike. Takimi pason samitin e vitit të kaluar në Malajzi, në të cilin u kërkua rol më i madh i OKB-së në Irak dhe në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG