Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Në Islamabad u takuan presidentët e Pakistanit dhe Afgansitanit, Pervez Musharaf dhe Hamid Karzai, i cili shkoi në Pakistan për të dërguar ndihmat afgane për të mbijetuarit nga tërmeti. Më shumë se 53.000 persona humbën jetën dhe 75.000 u lënduan nga tërmeti shkatërrues i 8 tetorit në Pakistan.
XS
SM
MD
LG