Ndërlidhjet

PARIS


Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Franca i bënë thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së që në takimin e neserm të ndërmarrë hapa konkret në raport me Sirinë. Ambasadori amerikan në OKB John Bolton kërkoi sot bashkëpunim të menjëhershëm të Damaskut në hetimet e OKB-së për vrasjen e ish kryeministrit të Libanit Rafik Hariri. Raporti i fundit i OKB-së akuzon Sirinë se ka qenë e përfshirë në vrasjen e tij, gjatë muajit shkurt, në Beirut.
XS
SM
MD
LG