Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 17 persona vdiqën nga tri shpërthime në qendër të Bagdadit. Ministria e brendshme tha se në mesin e të vrarëve ka policë dhe civilë irakianë. Hotelet ku zakonisht qëndrojnë gazetarët e huaj, u dëmtuan rëndë nga këto shpërthime.
Po sot, zyrtarët njoftuan se në prag të festës së Bajramit do të lirohen rreth 500 të burgosur irakianë në Abu Graib.
XS
SM
MD
LG