Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Në Islamabad u takuan presidentët e Pakistanit dhe Afgansitanit, Pervez Musharaf dhe Hamid Karzai, i cili shkoi në Pakistan për të dërguar ndihmat afgane për të mbijetuarit nga tërmeti.
"Vëllezër, llogaritni në ne. Në çfardo mënyre që mundemi ne do t'u ndihmojmë", tha Karzai.
Më shumë se 53.000 persona humbën jetën dhe 75.000 u lënduan nga tërmeti shkatërrues i 8 tetorit në Pakistan.
XS
SM
MD
LG