Ndërlidhjet

MIAMI


Uragani Vilma goditi sot bregun jugperëndimor të Floridës, me shira të rrëmbyeshme dhe erëra deri në 200 kilometra në orë. Autoritetet evakuan mijëra njerëz, ndërsa presidenti amerikan u zotua të ofrojë ndihmën e duhur.
"Kam nënshkruar një deklaratë të rëndësishme për fatkeqësinë. Kemi bërë gati ushqime, ilaçe, paisje të komunikimit dhe ekipe të shpëtimit, për t'iu kundërpërgjigjur uraganit" tha Bush.
XS
SM
MD
LG