Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Voisllav Koshtunica mirëpriti vendimin e Këshillit të Sigurimit për Kosovën. Në një deklaratë për televizionin e Serbisë, ai e përshkroi këtë takim si "historik", pasi siç tha, shënon fazën e dytë lidhur me statusin e Kosovës.
"Të gjitha çështjet në këtë vend duhet të zgjidhen duke ruajtur integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë dhe Malit të Zi" tha Koshtunica.
XS
SM
MD
LG