Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Struktura më e lartë ushtarake e NATO-s, e përbërë nga përfaqësuesit e 26 vendeve anëtare të Aleancës, zhvillon një vizitë dy ditore në Kosovë ku do takohet me drejtuesit më të lartë vendorë dhe ndërkombëtarë.
Vizita e delegacionit "dëshmon vazhdimësinë e angazhimit të fortë të NATO-s në misionet e saj në Ballkan dhe mbështetjen për Kombet e Bashkuara", deklaroi në prag të vizitës, komandanti aktual i KFOR-it, gjeneral lejtnant, Giuseppe Valotto.
XS
SM
MD
LG