Ndërlidhjet

KABUL


Militantët kanë sulmuar një autokolonë të ushtrisë amerikane në afërsi të Kabulit, por duke mos qëlluar në shenjë kanë shkaktuar vdekjen e 6 civilëve. Ky incident i fundit është pjesë e sulmeve të shtuara gjatë këtij viti ku kanë humbur jetën 1'100 persona, shumica militantë dhe mbi 50 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG