Ndërlidhjet

TIRANË


Shtetet e Bashkuara do të aftësojnë njësitë speciale të ushtrive të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kroacisë që të marrin pjesë në operacionet ndërkombëtare, ka bërë të ditur ambasada amerikane në Tiranë.
Ushtrimet tre ditore fillojnë sot në Tiranë dhe janë të parat në kuadrin e shtatë stërvitjeve të tilla të planifikuara brenda vitit të ardhshëm.
Të treja vendet janë nënshkruese të Kartës së Adriatikut, e cila synon lehtësimin dhe përshpejtimin e anëtarësimit në NATO të tre vendeve.
XS
SM
MD
LG