Ndërlidhjet

UASHINGTON


Numri i ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak ka arritur në 2.000. Ndërkohë, presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se nevoiten edhe sakrifica të tjera para se ushtarët amerikanë të kthehen nga Iraku.
Pas takimit me liderin e qeverisë rajonale kurde në Irak, Massoud Barzani, presidenti amerikan tha se Amerika do të qëndrojë me njerëzit që e duan Irakun e lirë dhe demokratik.
XS
SM
MD
LG